استمداد انجمن اسلامی كردهای مقیم مركز از مردم تهران

صندوقهای این انجمن، با آرم مخصوص در روز جمعه، اطراف دانشگاه تهران جهت كمك استقرارمی یابد.

انجمن اسلامی كردهای مقیم مركز در اعلامیه ای جهت تبلیغات فرهنگ اسلامی و خنثی كردن تزریقات ضد اسلامی و انسانی كه به وسیله مزدوران شرق و غرب در مناطق كردستان شروع شده از مردم مسلمان و مبارز تهران استمداد كرد.

در این اعلامیه آمده است كه به همین منظور، در روز جمعه 29/1/59 در اطراف دانشگاه تهران، صندقهایی با آرم این انجمن، جهت جمع آوری كمك نقدی خواهران و برادران مستقر می‏شود.

در این اعلامیه خاطر نشان شده است:‌"فقط مسلمانان راستین و معتقد به انقلاب اسلامی و پیروان امام می توانند به ما كمك كنند».(اطلاعات25/1/1359)

اطلاعیه انجمن اسلامی‌كردهای مقیم سنندج

انجمن اسلامی ‌كردهای مقیم مركز با انتشار اطلاعیه‌ای علل شروع جنگ در سنندج و موضوع حمله به ستون ارتشی در خارج شهر را تشریح كرد.

در این اطلاعیه عاملین جنگ افراد كومله و فدایی و دمكرات و پیكاری معرفی شده است.

در ادامه اطلاعیه به قطع آب و برق و باشگاه افسران سنندج و محاصره ‌آن ‌و حمله به باشگاه و ممانعت از حركت آمبولانس و مصادره‌آن‌و گروگان‌گیری سرنشینان آمبولانس و استفاده از منازل مردم به عنوان سنگر و گلوله باران باشگاه افسران و پادگان و رادیو و تلویزیون از این سنگرها اشاره شده است.

در پایان اطلاعیه از رییس‌جمهور شورای انقلاب دولت خواسته شده است كه در مورد مسایل كردستان با مسلمانان مهاجر مبارزه و كاردان كرد مشورت شود. (كیهان8/2/1359)

پیام انجمن اسلامی كردهای مركز برای مردم سنندج

انجمن اسلامی كردهای مقیم مركز در باره مسائل كردستان، پیامی برای اهالی سنندج فرستاده و ضمن اشاره به اوضاع كنونی كردستان و ارزیابی نیروهای مختلف سیاسی در آن منطقه نوشته‏ است:

برادر و خواهر مسلمان كرد! ما می‏دانیم كه در سیستم اسلامی فعلی، كمبود و نارسایی‏هایی موجود است و می‏دانیم در میان نهادهای انقلابی و جریان مملكتی اشتباهاتی، دانسته و نادانسته به اسلام لطمه وارد می‏كنند ولیكن با وجود همین نارسائی‏ها باید منصفانه قضاوت نمود و اعتراف نماییم كه حكومت جمهوری اسلامی به مراتب بهتر از دمكراتیك خلق موعودی جاشهای كمونیسم می‏باشد و اصلا قابل قیاس نیست، چون طعم حكومت دمكراتیكی این مزدوران را در سلطه اخیرشان بر شهرمان چشیده‏ایم. پس برادران و خواهران مسلمان كرد! بیایید باز هم در استقرار جمهوری اسلامی‏با سایر خلقهای مسلمان ایران معاونت نماییم و فرصت لازم را برای عمران و آبادانی در منطقه از دست ندهیم و از كارشكنی جاش‏های كمونیسم وابسته امپریالیسم و صهیونیسم در استانمان جلوگیری كرده و از شهرها و روستاهایمان اخراجشان نماییم اگر چه از نزدیك ترین بستگان باشند.(كیهان17/2/1359)

انتشار خبرنامه

انجمن اسلامی ‌كردهای مقیم مركز با انتشار خبر نامه‌ای به تشریح اوضاع داخلی سنندج پرداختند. در قسمتی از این خبر نامه آمده است:

گروهی از مردم سنندج كه قصد خروج از شهر را دارند به وسیله گروههای ضدانقلاب هدف گلوله قرار می‌گیرند و از خروج آنها به شدت جلوگیری می‌شود تا از آنها به عنوان سنگر جهت حمله به برادران ارتشی و پاسداران و پیشمرگان مسلمان كرد استفاده نمایند.

مسجد جامع را به سنگر تبدیل كرده و از آنجا با اسلحه سبك و سنگین به برادران ارتشی و سپاه پاسداران و پیشمرگان مسلمان كرد و مردم مسلمان حمله می‌كنند تا نیروهای مسلمان نیز متقابلاً تیراندازی كرده و مسجد تخریب شود و سپس بتوانند بوق و كرناهای داخلی و خارجی خود را به كار اندازند و بگویند ارتش و سپاه پاسداران مسجد را تخریب می‌كنند.

در چند روز اخیر عده‌ای از مسلمانان مبارز كرد را دستگیر نموده و بدون بازجویی و یا منطق ماركسیسم استالینیسم آنها را اعدام كرده‌اند.(كیهان20/2/1359)

در ادامه پاكسازی منطقه اورامانات، 4 مهاجم مسلح كشته شدند.

كرمانشاه ـ به گزارش خبرگزاری پارس، پیشمرگان مسلمان كرد، شاخه پاوه پس از یازده ساعت درگیری، روستاهای "چیلانه علیا و سفلی»، "میراوالی» و "لاوان» كه محل استقرار مهاجمین مسلح بود را از وجود این عناصر پاك كردند. در این گزارش به نقل از روستاییان، تلفات مهاجمین مسلح، 4 نفر اعلام شده كه اجساد آنها را به "باینگان» بردند. ضمناً بر پایه این گزارش، مقداری مهمات از قبیل گلوله آر ـ پی ـ جی هفت و خشابهای كلاشینكف در چند سنگر مهاجمین، بدست پیشمرگان مسلمان كرد افتاده است. از سوی دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در پاوه از طریق كوههای "زردویی» و "بلایی»، عملیات پاكسازی را ادامه می‏دهند. فرمانده اورامانات، دیروز عملیات پاكسازی روستاهای "میراولی» و "لاوان» را مورد بازدید قرار داد.(جمهوری اسلامی25/2/1359)

زد و خوردهای شدید پیشمرگان مسلمان كرد با مهاجمان مسلح در غرب كشور

ضد انقلاب، اطراف شهر سقز را مین گزاری كرده است.

كرمانشاه افراد مسلح ساعت 1 بامداد دیروز به منظور بستن جاده كرمانشاه پاوه، به روستای "تازه آباد»‌حمله كردند. سپاه پاسداران با مهاجمان به مقابله پرداختند و پس از یكساعت زد و خورد، گروه ضربت سپاه پاسداران و افراد پیشمرگان مسلمان كرد و گردان زرهی مستقر در پاوه، به یاری پاسداران درگیر با مهاجمان در روستای "تازه آباد» شتافتند. این درگیری تا ساعت 4 بامداد ادامه داشت و مهاجمان سرانجام با دادن 3 كشته متواری شدند. از پاوه نیز گزارش رسید كه دو تیم از رزمندگان گروه ضربت سپاه پاسداران مسلمان كرد، به روستای "گلال» كه محل رفت و آمد و یك تیم از پیشمرگان افراد مسلح حزب دمكرات بود، حمله كردند و این روستا را از وجود عناصر مسلح پاكسازی نمودند.فرماندار میاندوآب نیز اعلام داشت كه مهاجمین مسلح با خمپاره و توپ، شبانه به شهر "شاهین دژ» حمله كردند.این حمله تا ساعت 3 و نیم بامداد ادامه یافت و سپاه پاسداران شاهین دژ، با تیراندازی شدید به آتش مهاجمان پاسخ دادند. فرماندار میاندوآب گفت: "در این حمله خوشبختانه هیچگونه تلفات جانی به سپاه پاسداران و مردم شهر وارد نیامد و تنها مقداری از باغات و مزارع اطراف شاهین دژ بر اثر اصابت گلوله‏های توپ خسارت دید».(اطلاعات28/2/1359)

مانور پیشمرگان مسلمان كرد در ارتفاعات كرمانشاه

كرمانشاه ـ مانور پیشمررگان مسلمان كرد زیر نظر ستاد مشترك بسیج ملی منطقه غرب دیروز در ارتفاعات نزدیك كرمانشاه انجام گرفت.

نماینده وزارت دفاع ملی و سازمان بسیج ملی در گفتگوی كوتاهی با خبرنگار خبرگزاری پارس قدرت رزمی و فراگیری پیشمرگان شركت‌كننده در مانور را صددرصد موفقیت‌آمیز اعلام داشت.

وی افزود: مانوز مشترك گروههای بسیج ملی ارتش ژاندارمری و پاسداران انقلاب اسلامی و پیشمرگان مسلمان كرد فردا در ارتفاعات اطراف كرمانشاه انجام خواهد گرفت. (كیهان29/2/1359)

ادامه عملیات پاكسازی در منطقه اورامانات

در ادامه عملیات پاكسازی منطقه اورامات از عناصر ضد انقلاب، گروههای ضربتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیشمرگان مسلمان كرد، پاسداران افتخاری و ارتش، در روستاهای "بله ای» و "كانه» واقع در منطقه پاوه مستقر شدند و عملیات پاكسازی را شروع كردند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاوه، ضمن این گزارش، اعلام كرد تاكنون به مهاجمان مسلح تلفاتی وارد آمده كه تعداد آن مشخص نیست.

هدف از این عملیات، سركوبی عناصری است كه چندی پیش، شهر پاوه را زیر آتش خمپاره قرار داده‏اند و تاكنون بر اثر آتش خمپاره آنها چند تن از افراد غیر نظامی و كودكان این شهر به شهادت رسیده‏اند.(جمهوری اسلامی30/2/1359)

عملیات چریكهای مسلمان در سنندج

كرمانشاه ـ خبرگزاری پارس: خبرنگاری خبرگزاری پارس به نقل از سازمان پیشمرگان مسلمان كرد گزارش داد در چند روز اخیر در روستای "وله ژیر» مریوان بین دوازده تا پانزده نفر افراد كومله، سلاحهای خو د را بر زمین گذاشتند. این افراد، علت این اقدام را مخالفت با خط مشی كومله عنوان كرده‏اند.

همین گزارش حاكیست كه در ساعت بیست، روز ششم فروردین ماه یك واحد از چریكهای مسلمان سنندج، منزل و مغازه حاج عطائی یكی عناصر ضد انقلاب را با سه راهی منفجر كردند و خساراتی بمنزل و مغازه وی وارد آوردند.

در چند نقطه دیگر از شهر سنندج، انفحارات مشابهی صورت گرفته كه هدف اصلی آن، اعتراض بدستگیری چند نفر از مسلمان كرد بوده‏اند. ستاد سازمان پیشمرگان مسلمان كرد همچنین بخبرگزاری پارس گزارش داد كه از طرف افراد كومله، یك پایگاه جدید در بیمارستان "دكترسیدالشهدائی»  مستقرشده است. در گزارش ستاد سازمان پیشمرگان مسلمان كرد همچنین آمده است: "شخصی بنام عبدالله قاسم سمعی» بدلیل حمایت از جمهوری اسلامی توسط افراد حزب دمكرات دستگیر شده و از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست». همچنین شخص دیگری كه چندی پیش در مسیر راه سقز بازداشت شده بود، پس از تحمل ضرب و شتم در تاریخ ششم فروردین ماه آزاد شده است سازمان پیشمرگان كرد بخاطر حفظ جان این شخص نامش را افشاء نكرد.(جمهوری اسلامی31/2/1359)

پاكسازی

از سوی سازمان پیشمرگان مسلمان كرد به خبرگزاری  پارس در كرمانشاه گزارش رسید كه در ادامه عملیات پاكسازی منطقه اورامانات از وجود مهاجمین مزدور بعث عراق در ارتفاعات نجار و "دشه‌بین» پیشمرگان این سازمان و پاسداران انقلاب اسلامی از یك سو و ماجمین مسلح مزدور بعث عراق از سوی دیگر درگیری روی داد كه تا ساعت 24 دیشب ادامه داشت.

بر پایه این گزارش در این درگیری صدمات زیادی به مواضع ضد انقلابیون وارد آمد و مهمات و آذوقه و وسایل زیست خود را بجای گذاشتند و بسوی مرزهای عراق عقب نشستند.

در گزارش سازمان پیشمرگان مسلمان كرد اعلام شده است كه بر اثر اصابت ترش خمپاره سه تن از مردم بیگناه كرد مجروح شدند كه یكی از آن‌ها پای راستش قطع شده و حالش وخیم است.(كیهان6/3/1359)

اطلاعیه

سازمان پیشمرگان مسلمان كرد اعلام كرد: در گردنه صلوات‌آباد عده‌ای از مهاجمین مسلح در حالیكه كمین كرده بودند یك اتومبیل گشتی سازمان پیشمرگان مسلمان كرد را مورد حمله قرار دادند. در این حمله ناجوانمردانه یكی از پیشمرگان مسلمان كرد از اهالی سریش‌آباد قروه به درجه شهادت رسید و دو نفر دیگر به سختی مجروح شدند كه آن‌ها را برای معالجه به تهران انتقال دادند.

درگیری در گردنه مروارید

سازمان پیشمرگان مسلمان كرد در كرمانشاه گزارش داد عملیات پاكسازی ارتفاعات كامیاران ـ سنندج در گردنه مروارید بوسیله یك ستون ارتش، پاسداران انقلاب اسلامی و پیشمرگان مسلمان كرد شروع شد و بر اساس گزارشی كه به خبرگزاری پارس رسید ستون این منطقه را پاكسازی كرد و راه كرمانشاه ـ سنندج از طریق كامیاران باز شد. بر پایه‌ی همین گزارش بیش از انجام عملیات پاكسازی دو تن از پاسداران انقلاب اسلامی در مسیر جاده مرواریدبه درجه شهادت نایل آمده بودند و روی اجسادآنان یادداشتی به دست پیشمرگان مسلمان كرد افتاد كه روی آن نوشته شده است به تلافی صدیق كمانگر و مستوره احمدزاده كه به امضای حزب دمكرات نوشته شده بود.

بر پایه‌ی این گزارش كه در مقابل تونل اول جاده سنندج بمبی منفجر شد و افراد توانستند با پاكسازی جاده سنندج این راه را بگشایند. وسایط نقلیه‌ای كه به دست پیشمرگان مسلمان كرد و پاسداران انقلاب اسلامی افتاد، مربوط به وزارت راه و ترابری است كه مهاجمین مسلح در این مدت از آن‌ها برای ایجاد جاده‌های نظامی در ارتفاعات برای رفت و آمدخود استفاده می‌كرده‌اند. در این عملیات یكی از تكاوران ارتش نیز مجروح شده است.

اجساد دو تن از مهاجمین مسلح را نیز پیشمرگان مسلمان كرد در پایان عملیات پاكسازی به كامیاران منتقل شد. (كیهان8/3/1359)

آخرین گزارش‌ها از برخورد شدید مهاجمان با پاسداران و پیشمرگان مسلمان در غرب كشور

كرمانشاه ـ پیشمرگان مسلمان كرد شاخه‌ی باباجانی با یاری پاسداران انقلاب اسلامی پریروز از طریق میرآباد و روستای هلول و وردبیگی و طرف ارتفاعات "بانیگز» محل تجمع عناصر ضد انقلاب و مهاجمین مسلح رفتند. از ساعت 10 الی 14 پریروز بین پاسداران انقلاب اسلامی و پیشمرگان مسلمان كرد از یك سو و مهاجمین مسلح از طرف دیگر درگیری روی داد كه نیروهای پیشمرگه‌ی مسلمان كرد و پاسداران انقلاب اسلامی تلفاتی به مهاجمین مسلح وارد آوردند و آن ها را از منطقه متواری ساختند. در این درگیری یك قبضه كامل خمپاره 60 میلی‌متری و 30 عدد مهمات خمپاره، و 61 هزار عدد تیر و فشنگ برنو و 2000 تیر فشنگ كلاشینكف و تعدادی خشاب كلاشینكف و وسایل دیگر به دست پیشمرگان مسلمان كرد و پاسداران انقلاب اسلامی افتاد.