پیشمرگان مسلمان كرد خواستار لغو انتخابات در سراسر كردستان شدند.


ادامه مطلب را مطالعه فرمایید

 

  


پیشمرگان مسلمان كرد خواستار لغو انتخابات در سراسر كردستان شدند. 

با وجود جو حاكم بر كردستان انتخابات غیر قانونی و غیر اسلامی ‌است. 

وقتی نماز خواندن جرم باشد انتخابات آزاد نخواهد بود. 

    سازمان پیشمرگان مسلمان كرد، شب گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای خواستار لغو انتخابات در سراسر كردستان بجز بیجار و قروه و كامیاران شدند متن اعلامیه بدین شرح است


:بسم الله الرحمن الرحیم

    ضمن پشتیبانی از لغو انتخابات خواستار لغو انتخابات در سراسر كردستان بجز بیجار و قروه و كامیاران هستیم

    حضور محترم ریاست جمهوری اسلامی‌شورای انقلاب وزیر كشور در اطلاعیه قبل متذكر شدیم كه انتخابات واقعی زمانی امكان پذیر است كه مردم آزادانه و بدور از هر گونه فشار و تحمیل به كاندیدای دلخواه خویش رای دهند تا زمانی كه در كردستان گروهها مسلح ضد انقلاب جو اختناق و خفقان را حاكم كرده‌اند و آزادی رای ندارند انتخابات غیر قانونی و غیر اسلامی‌است سرتاسر كردستان بجز بیجار و قروه و كامیاران تحت سلطه ضد انقلابیون‌است و هر آن كس كه قصد سرپیچی از خواسته‌های به نا حق‌این مزدوران را داشته باشد یا به گلوله‌اش می‌بندند و یا به شكنجه‌گاه روانه‌اش می‌سازند و یا به زندانی‌های قرون وسطی محكومش می‌كنند و یا خانواده‌اش را به گروگان می‌گیرند ‌این واقعیت است كه هیچ قادر به انكار آن نیست وقتی زنان و مردان و جوانان را به جرم نماز خواندن می‌بردند و شكنجه می‌كردند و به زندان می‌اندازند وقتی كه مسجد را تعطیل می‌كنند و اجازه اقامه نماز را به نماز گزاران نمی‌دهند، آیا اجازه رای آزاد به مردم می‌دهند؟ آنهم رای به كاندید مسلمان؟ اگر كاندید مسلمانی باشد! كه نیست! كه مهاجرین مسلمان خود نمونه بارزی از وجود جو اختناق و خف قان وآازار و شكنجه و تجاوز توسط‌این نیروهای مسلح وابسته به امپریالیسم شرق و غرب در منطقه می‌باشد و‌این مهاجرین نه تنها از یك شهر بلكه از تمامی ‌شهرهای كردستان هستند و انجام انتخابات در منطقه كردستان ظلم دیگری است بر مظلومان زمان مردم مسلمان ساكن در مناطق تحت سلطه ضد انقلابیون نمی‌توانند لب به اعتراض باز كنند و نمی‌توانند آزادانه به كاندیدای دلخواه خویش رای دهند چرا كه اسلحه بر انان حكم می‌كند در صورت نا فرمانی او تسلیم نشدن گروگانگیری و تجاوز به دختران و یا مرگ فرزندان‌این است جو حاكم بر كردستان مسلمانان مهاجر نیز نمی‌توانند به كاندیدای دلخواه خویش رای دهند چرا كه به جهت ظلم و تجاوز و اختناق حاكم بر منطقه مجبور به مهاجرت شدند پس چه كسی می‌ماند؟ شما خود می‌دانید در كردستان با وجود ‌این نیروهای مسلح ضد انقلابیون نتیجه انتخابات هر چه باشد آرا آزاد مردم نیست بلكه خواست و نظر همان سلطه گران و ضد مردمان امپریالیست و صهییونیسم می‌باشد. آیا ‌این یك جو آزاد انتخاباتی است؟ چگونه می‌تواند قبول و باور كنید اشخاصی كه در ‌این مناطق به مجلس راه می‌یابند نماینده واقعی مردم تحت ستم كرد باشند ضمن پشتیبانی از لغو انتخابات در سنندج اكتفا نكرده و انتخابات را رد سراسر كردستان لغو نمایند چرا كه جو حاكم بر مریوان و بانه و سقز و مهاباد و بانه دست كمی ‌از سنندج ندارد و چه بسا خفقان آورتر و پر شكنجه‌تر از آن هم می‌با شد به آن امید كه مردم قهرمان مسلمان كردستان در یك محیط آزادانه در انتخابات شركت كرده و به كاندیداهای دلخواه خویش رای دهند تا حقوق از دست رفته چندین ساله و حتی چند قرن ‌این ملت تحت ستم و محروم را بازستانند در آرزوی آن روز و در آرزوی یك انتخابات آزاد و اسلامی‌.

مرگ بر سلطه گران و زور گویان وابسته به امپریالیستهای شرق و غرب نابود باد سلطه اجنبی بر كردستان، گسترده با انقلاب اسلامی‌به رهبری پیامبر گونه امام خمینی.  سازمان پیشمرگان مسلمان كرد 20/12/58 (جمهوری اسلامی21/12/1358)

اطلاعیه انجمن اسلامی‌معلمان كامیاران

    كرمانشاه ‌ـ  خبرنگار جمهوری اسلامی: روز گذشته با حضور تعدادی از برادران دانش‌آموز و معلمان و اهالی كامیاران و گروهی از پیشمرگان مسلمان كرد جلسه‌ای تشكیل شد در پایان ‌این جلسه اطلاعیه‌ای از طرف انجمن اسلامی ‌معلمان كامیاران انتشار یافت.
متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله القاسم الجبارین و یارب المستضعفین

    اراده خداوند بر آن است كه مستضعفان را وارث زمین قرار دهد و مستكبران را به دست مستضعفان منكوب كند. بار دیگر دست جنایت كار امپریالیسم آمریكا و سوسیال امپریالیسم شوروی و صهیونیسم بین المللی از آستین خودفروختگان این مثلث شوم و به عبارتی یار با وفای یكدیگر در آمد ‌این جانیان از خدا و خلق بی‌خبر دیگر بار جنایتی شبیه جنایت مسجد الاقصی و مسجد جامع كرمان و مسجد جامع سنندج در كامیاران ‌این پایگاه مستضعفان كه همان نور چشمان خمینی بت شكن باشند انجام گرفت و از آنجا كه خواست خداوند است‌اینها بیشتر از پیش خود را با همین اعمال كثیف خود رسوا می‌كنند‌.

    شب گذشته (یكشنبه شب) در اویل شب در كامیاران به پایگاه تفكر و اندیشه ما هم حمله نمودند و‌اینجا است كه چرا دشمن همیشه سلاحهای اهدائی شرق و غرب را در مغز ما نشانه می‌گیرد بیش از دو هفته نمی‌گذرد كه بعد از تعطیلی طولانی مدارس كامیاران كه به همت برادران و خواهران فرهنگی مدارس بازگشای شد و دشمن سخت به تكاپتو افتاد كه چگونه می‌تواند ناظر باشد كه مستضعفان در پی كسب دانش و اندیشه‌اند و آنها هنگامی‌كه مغزها شكوفا شود دیگر زمینه هیچ‌گونه استعمار و استشمار و استحمار برایشان نخواهند ماند و به همین علت شب گذشته ( یكشنبه شب ) در پی حمله ناجوانمردانه مسجد حسینیه و اداره آموزش و پرورش كامیاران را با سلاحهای سنگین مانند آر پی چی و خمپاره مورد حمله قرار دادند و ثابت نمودن كه با خدا در جنگند كه بودند فرعونان و نمرودان و پهلویان تاریخ و دیدیم سرگذشتشان را با مردم مسلمان بخصوص فرهنگیان و دانش آموزان كامیاران در پیش‌گاه ملت مسلمان و رزمنده جهان بخصوص‌ایران عزیز ضمن محكوم نمودن ‌این جنایات فجیع و هولناك اعلام می‌كنیم كه در صورت تكرار‌این چنین اعمال وحشیانه فاطعانه و با كمال قدرت‌ایستادگی خواهیم نمود و هر گونه حركت ارتجاعی و در خط جهان خواران را به شدت خواهیم كوبید. با درود به سازمان پیشمرگان مسلمان كرد پیروز باد انقلاب اسلامی‌به رهبری امام خمینی.  بر افراشته باد پرچم خونین اسلام نابود باد توطئه مرتجعین و مشتركین و منافقین‌. انجمن اسلامی‌معلمان كامیاران(جمهوری اسلامی22/12/1358)

با وجود خفقان شدیدی كه بر كردستان حكم فرما است: از دید گاه هیات حسن نیت كردستان آرام است !

یك مسلمان كرد:گردانگان فرستنده رادیو مخفی مریوان چه كسانی هستند كه به نام صدای خلق مسلمان كرد و جمهوری اسلامی ‌را زیر رگبار فحش و ناسزا می‌گیرند. 

آیا تا به حال هیات حسن نیت با مردم مسلمان كردستان مذاكره‌ای انجام داده غیر از كومله و دیگر احزاب سیاسی و نظامی‌كه پیشمرگان به اسلاح خلقیشان به منازل مسلمانان بی پناه می‌ریختند و خانواده آنها را به باد كتك می‌گرفتند؟

به عنوان یك فرد ‌ایران و یك مسلمان كرد از آقای صباغیان می‌پرسیم:

1ـ در شهری مثل مریوان چه آرامشی حكمفرماست كه فرماندارش در زندان كومله است؟

2‌ـ  هیات نظارت بر انتخابات چه كسانی هستند؟

    تهران ‌ـ  یك مسلمان مهاجر كرد با ارسال نامه‌ای به دفتر روزنامه جمهوری اسلامی ‌وضع انتخابات را در كردستان در جو كنونی برشمرد و آن را به ضرر مسلمانان كردستان با وجود خف قان صد انقلاب توصیف كرد وی هیات حسن نیت را سازشكار و‌... تلقی كده و اظهار داشته با وجو خفقان شدیدی كه بر كردستان و مسلمانان آن دیار از جانب احزاب كومله و چریكهای فدائی خلق و  بر منطقه حكم فرما است چرا باز هیات منطقه را ارام توصیف می‌كند و انتخابات را بلامانع می‌داند نامه برادران مسلمان مهاجر كرد را عیناً در زیر می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

از دیدگاه هیات حسن نیت كردستان آرام است:

    یك سال از انقلاب خونین‌ایران می‌گذرد سالی كه برای مسلمانان كردستان و انقلابیون راستین ‌این دیار خفقان‌آورتر، ترورآمیزتر از دوران سیاه دیكتاتوری محمد رضا خانی بود تا جایی كه در زمان اوج قدرت و عظمت پلیسی و ساواك جهنمی مسلمانان جرأت نمازخواندن و انجام فرایض دینی خود را داشتند اما حالا به بركت سیاست‌ها گام به گام و سازشكارانه دولت موقت نه تنها از انجام برگزاری نماز جماعت محرومند و بلكه از ترس ساواك جدید التاسیس خلقی كومله كه مبادا با اعدام آنها و شكنجه و زندانش تمام شود و با حداقل برچسب كرد فروش مرتجع و جاش بودن را به آنها بزنند از گفتن كلمه اسلام و مسلمان بودن و خودداری می‌كنند لازم به یادآوری است بعد از‌اینكه دولت موقت دست از كار كشید، روزنه امیدی در دل مسلمان‌های كردستان پیدا شد كه انشاالله حكومت بعدی جمهوری اسلامی ‌ایران جای توده‌های رنجیده و مظلوم و مسلمان بی پناه كرد خواهد بود و امام متأسفانه مسلمانان خوش‌باور و ظاهربین به ‌این امر توجه نداشتند كه بعد از ‌این دولت دست پرورده‌اش همچنان بر سر كار خواهد ماند همچنان كه می‌بینیم هنوز هم از راه مسالمت‌آمیز دمكراتیك مسلمان‌های كردستان را یكی پس از دیگری به كشتن می‌دهد در‌این مدت بارها و بارها شاهد جنایات و مردم كشی كومله و فدائیان ضدخلقی بوده‌ایم بعد از هر جنایت و حمله وحشیانه‌ای آقای فروهر طی یك تماس تلفنی دمكراتیكی با گردانندگان حكومت استالینی كردستان اوضاع منطقه را آرام توصیف و با كمال افتخار و مباهات خود و هیات حسن نیت را ناجیانت كردستان قلمداد نموده و برخی از مقامات مسوول مملكتی متعهد به كارشكنی و‌ایجاد برادركشی كرده است‌.

    در آستانه انتخابات مجلسی شورای اسلامی ‌هم در روز سه شنبه 24/12/58 آقای صباغیان یكی دیگر از اعضا به اصطلاح حسن نیت طی یك گفتگوی تلفنی در جواب‌این سوال خبرنگار كیهان كه به طور كلی جو حاكم در سایر مناطق كردستان بجز سنندج چگونه است؟ و ‌این كه پیشمرگان مسلمان كرد تقاضا كرده‌اند تا در انتخابات در سراسر كردستان به خاطر جو حاكم در‌این منطقه لغو شود تا چه حد صحت دارد؟ گفت: در قسمتهای دیگر كردستان آرامش نسبی وجود دارد در ‌این مورد كه انتخابات لغو شود حرف درستی نیست هر كجا ‌این احتمال وجود داشته باشد كه افراد آزادانه می‌توانند پای صندوقهای رای بروند انتخابات صندوقهای رای انجام می‌شود حالا من بعنوان یك فر‌د ایرانی و یك مسلمان كرد از آقای صباغیان می‌پرسم:

1ـ در شهری مثل مریوان چه ارامشی حكم فرمااست كه معاون فرماندارش در زندان كومله می‌باشد؟

2ـ هیات نظارات بر انتخابات چه كسانی هستند؟

3ـ از سه كاندیدای شهر مسلمان نشین مریوان كدامشان مسلمان است؟ عبدالرضا كریمی‌؟ فئودال معرف كرمانشاهی و دبیر ماركسیست لینینیستی آموزش و پرورش مریوان و فرمانده چریكهای فدائی خلق شاخه مریوان و قاتل بهترین و رشید ترین مدرسه قرآن و پاسداران انقلاب اسلامی ‌و عوامل خلع سلاح پاسگاههای مرزی و ژاندارمری یا فاتح شیخ الاسلامی‌مائوئیست و پسر ثناگوی آریامهر و طرح اصلی درگیری‌های مریوان یا باباعلی مهرپور؟ رییس اداره مبارزه با بی‌سوادی مریوان و لیسانسیه بورسیه آریامهری و مداح و ثنا گوی شاه خیانت كار.

4ـ اعضا و هواداران قرآن انجمنهای اسلامی‌چه فعالیتی در مریوان دارند و اصلا كجا زندگی می‌كند؟

5ـ از زمان به وجود آمدن هیات حسن نیت تا كنون چند نفر مسلمان به دست مشركین شهید شده‌اند؟

6ـ سرپرست فرمانداری مریوان در حال حاضر چه كسی است و از طرف كدام مقام مملكتی انتخاب شده كه باید ناظر جریان انتخابات باشد؟

7ـ توسط چه كسانی مكالمات تلفنی در مخابرات مریوان ضبط می‌شود؟

8ـ گردانندگان فرستنده رادیویی مخفی مریوان چه كسانی هستند كه به نام خلق مسلمان كرد مسلمانان كرد و جمهوری اسلامی‌را زیر رگبار فحش و ناسزاگوئی می‌گیرند؟

9ـ آیا تا به حال هیات حسن نیت با مردم مسلمان كردستان مذاكره‌ای انجام داده غیر از كومله و احزاب سیاسی نظامی‌همان احزابی كه بعد از بازگشت از دامان بعثیهای عراق و مسلط شدن بر شهر مریوان  پیشمرگان به اصطلاح خلقشان به منازل مسلمانان بی پناه می‌ریختند و خانواده آنها را به باد كتك می‌گرفتند و خواستار اسلحه از انان می‌شدن در صورت نداشتن مجبورشان می‌كردند  تا هر طور است برایشان تهیه كنند و اگر چنانچه كسی اظهار می‌كرد پولی ندارد و اسلحه‌ای را كه داشته‌ام و به دولت تسلیم كرده‌ام به فجیع‌ترین وضع مجازات می‌شد در خاتمه بار دیگر از كلیه خواهران وبرادران مسلمان هم‌وطن‌ایرانی بعنوان یك مسلمان زجر دیده و آواره می‌خواهم كه بیش از‌این سكوت را جایز نداشته و در افشای عوامل سازشكار مسوولیت در ارگانهای مهم تصمیم گیری و اجرای مملكت مردم مسلمان كردستان را یاری نمایند‌.                                                                                                                                                                                        (یك مسلمان كرد) (جمهوری اسلامی23/12/1358)

جهت تعطیل و وادار كردن مردم به اعتصاب عمومی:

سازمان‌های فدائی و كومله به دكاكین سنندج حمله كردند.

    شب گذشته یكی از اعضای سازمان  پیشمرگان مسلمان كرد طی تماسی با دفتر روزنامه اخبار زیر را درر مورد شهر سنندج در اختیار ما گذاشت از اولین ساعات صبح دیروز اعضای سازمان‌های كومله و فدائیان خلق با در دست داشتن بلند گو از مغازه داران خواستند كه مغازه های خود را بعنوان اعتراض به ملغی شدن انتخابات در سنندج  ببندند اما كاسبكاران به‌این عمل تن در ندادند و تا ساعت 9 صبح مقاوت كردند سازمان‌های مذكور كه شكست خود را در‌این عمل مشاهده كردند دست به اقدام مسلحانه زدند و با حمله به دكآنها و مغازه داران را وادار به بستن مغازه ها نمودند ضمنا از جزئیات دیگر حادثه تا كنون اطلاعی نرسیده است‌.(جمهوری اسلامی24/12/1358)

انجمن اسلامی ‌كردهای مقیم مركز خطاب به روزنامه اطلاعات: 

شما طرف هستید نه بی طرف

به چه دلیل در روزنامه اطلاعات حرفی و اشاره‌ای از مسلمانان و موافقان حكومت جمهوری اسلامی ‌وجود ندارد؟

من صبح كه در موسسه اطلاعات وارد شدم افكار شخصی خود را در پیاده‌رو خیابان می‌گذارم و وقت برگشتن مجدداً آن را تحویل می‌گیرم!

این نوع دموكراسی یك بعدی است و سر بر آستان ماركس می‌ساید.

بسم الله الرحمن الرحیم-شورای محترم سردبیری روزنامه اطلاعات محترماً خواهشمد است ‌این نامه را طبق قانون مطبوعات در مقابل نوشته‌های شما درباره اوضاع منطقه كردستان و مسلمانان آن مزینشان فرمودید (هر چند بعداً توضیحی و تصحیحی ولی چه دیر) امر به درج فرمایید باشد كه از دمكراسی درخواستی خودتان نصیبی هم ما را‌.

    درباره روش آن روزنامه در قبال موضوع‌های فكری و موضوع‌های سیاسی مملكت كراراً در سر مقاله و مكتوبهای خود ادعای بی‌طرفی كامل را داشته و چنین بیان كرده‌اید كه روز‌نامه اطلاعات به هیچ گروه فكری خاصی بستگی نداشته و روزنامه‌ای است خبری و غیر از سر مقاله‌های آن كه حاصل اندیشه و طرز فكر كادر اعضای شورای سردبیری است بقیه مطالب در كمال بی‌نظیری و خالی از هر نوع جهت‌گیری نوشته می‌شود متأسفانه این ادعا حقیقت نداشته و خط‌مشی روزنامه به درستی بیان می‌كند كه شما طرف هستید نه بی طرف و ‌این گفتارها خدعه‌ای است همراه با كمبود شهامت، شاهد من صفحات هر روزه اطلاعات است‌.

    تابستان گذشته نمایندگان انجمن اسلامی‌كردهای مقیم مركز به خدمت یكی از اعضای شورای سردبیری روزنامه (آقای رحیمیان) رسیدند و در مورد مطالب مربوط به كردستان مندرج در روزنامه گله كردن و مدت قلیلی به بحث نشستند و تذكر ‌این مطلب كه چرا نوشته‌های شما درباره رویدادهای آن سامان همواره یك طرفه است و به چه دلیل در روزنامه مطلقاً حرفی و اشاره‌ای از مسلمانان و موافقین حكومت جمهوری اسلامی ‌ایران در آن ناحیه وجود ندارد و هر آنچه نوشته می‌شود دشمنی‌ها است و مخالفتها با حكومت و بزرگنمایی آنها و قهرمان جلوه دادن دشمنان جمهوری اسلامی‌؟ آقای رحیمیان در آن جلسه می‌فرمایند:خبرها را از خبرنگاران محلی دریافت كرده و عیناً آن را نقل می‌كنیم و ضامن صدق و كذب آن نیستیم. یك نوع فرار از مسوولیت)‌. جمله جالبی فرموده‌اند به‌این معنی: من صبح كه از در موسسه اطلاعات وارد می‌شوم افكار شخصی خود را در پیاده‌رو خیابان می‌گذارم و وقت برگشتن مجددا آن را تحویل می‌گیرم یعنی بی‌طرف وارد و بی‌طرف خارج می‌شوند اما من می‌گویم كه ‌این گفته دقیقاً با واقعیت ملموس در روزنامه مغایر است و دم خروس صفحات روزنامه بد جوری نمودار است‌.

    شما در حالی كه كوچكترین حركت و عمل‌كرد منفی كمونیستهای محلی را با آب و تاب تمام اسم و رسم و القاب تمام سران آنها در زمینه‌های مخالف كاملاً حق‌طلبانه نقل می‌كنید از روی همه جریان‌ها  اسلامی‌چشم بسته عبور می‌فرمائید.

    به عنوان مثال: 

    در روزنامه شماره 16090 سه‌شنبه 14/12/58 در صفحه 10 تحت عنوان اعتراض گروههای سیاسی و اجتماعی به كشتار رهبران خلق تركمن قاطعانه معترضین میتینگ كردستان ‌ـ  اعتراض سازمان فدائیان شاخه كردستان و اعتراض هیات نمایندگی خلق كرد را جداگانه نوشته‌اید آن قطعنامه از طرف چه كسی صادر شده است؟ مگر ‌این نیست كه از طرف گروههای سیاسی موجود در كردستان است و شما مجدداً اعتراض تك‌تك آنها را مرقوم فرموده‌اید؟ اما دریغ از یك خط نوشته در باره راهیمایی مسلمانان سنندج و اعتراض آنها به ستم‌های افراد خلق كه خواستار رفع ستم ملی هستند و دریغ از یك كلمه دلسوزی برای آن همه آواره كردستان و جنایات رفته بر آنها كه دبیر و مدیر و ملایانشان در اقصی‌نقاط‌ایران جهت ارتزاق خانواده‌هایشان به كار گل عملگی مشغولند و آن عده هم كه توان فرار نداشته و در زادگاهشان مانده‌اند در چنگال شیرنر خونخوار اسیر بوده و مسجد رفتنشان نیز تحت كنترل است مجازات حبس و شكنجه دارد‌.

    بله برادران شما پیرو كدام دمكراسی هستید؟ ‌این نوع دمكراسی شما یك بعدی است سربر استان ماركس می‌ساید: دم خروس دیگر در همان شماره مقاله دو صفحه‌ای آقای دكتر رضا برهانی است كه كوتاه هم شده بود در حالی كه از چاپ دو خط نامه امت مسلمانان جلوگیری می‌شود من به محتوای مقاله و نوشته آقای برهانی كه لازم بوده به صورت جزوه‌ای پخش می‌شد كاری ندارم و ضمن صحت و سقم مطالب آن نیستم كه چه مقدارش واقعیت است و چه اندازه‌اش شانتاژ‌. اما جا داشت كه در كنار آن مقاله اشاره به نوشته چند سال پیش آقای برهانی كه در همین اطلاعات به چاپ رسیده بود به عمل می‌آمد كه چگونه آن نوشته باعث آزادی ‌ایشان از زندان آریامهری شد و در واقع توبه نامه‌شان بود تا خلایق بدانند ‌این روشن‌فكران قیوم ملت و به قول زنده یاد جلال الاحمد ترسو، عین خطاب جلال است به برهانی نقل از مجله فردوسی چه افكار بدیع متلونی دارند و بفهمند آقای دكتر برهانی با آن آب توبه كه بر سر خود ریخته توانست از زندان آزاد شده و به ینگه دنیا مسافرت فرماید. سرانجام بعد از شكوفایی انقلاب اسلامی ‌در هیات ماركس به وطن رجعت فرموده و در تشكیل حزب سوسیالیست كارگران سهیم و شریك كردند آقای برهانی حالیه به رییس‌جمهوری منتخب ‌این ملت درس می‌دهد به اصطلاح پرده را بالا می‌زند كه چه مواظب مهندس بازرگان باشد؟ یعنی مهندس بازرگانی  كه نصف عمر آقای براهنی را در زندان گذرانیده و هیچ گاه بر آریامهر توبه نگفت و واقعاً اگر پای انتخابات به میان ‌آید ملت ‌ایشان را بر شما روشنفكران غربی كه همواره پناهگاهتان آمریكا بوده است ترجیح خواهد داد در خاتمه امید است آرزوی آزاداندیشی و آزادمنشی، اجازه چاپ‌این نامه را صادر فرمایید.         دكتر محمد علی مهرآسا وابسته به انجمن اسلامی ‌كردهای مقیم مركز

رونوشت:روزنامه جمهوری اسلامی‌جهت درج والسلام.(جمهوری اسلامی 25/12/1358)