رد پای رژیم صهیونیستی اسرائیل در اقدامات تروریستی فرانسه

در روزهای اخیر خبری مبنی براینکه ((اتحادیه اروپا برای نخستین بار علیه ساخت شهرک های اسرائیلی در خاک فلسطین اقدام عملی انجام داد.
به نقل از خبرگزاری فرانسه و رویترز، با تصویب اتحادیه اروپا، از این پس بر روی کالاهای وارداتی از شهرک های اسرائیلی در خاک فلسطین به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، برچسب ویژه ای الصاق خواهد شد تا مصرف کننده بتواند این کالاها را تشخیص دهد و آنها را نخرد.
اتحادیه اروپا همواره اقدام اسرائیل در ساخت شهرک یهودی نشین در خارج از مرزهای 1967 را محکوم کرده و آنها را سرزمین های فلسطینی در اشغال نظامی اسرائیل توصیف می کند.)) برروی سایتها رفت که با واکنش رژیم صهیونیستی مواجه و سفیر اتحادیه اروپا به وزارت امور خارجه اسرائیل احضار شد.

وهمانگونه که همگان شاهد بودن رژیم صهیونیستی و عربستان از مخالفین سر سخت توافق هسته ایران و 5+1 بودن ودر این راستا رژیم صهیونیستی تمام توان خود را به کار بر تا مانع توافق شود و بین انها وامریکا بعد از سالها تفاهم  تنش ایجاد شد و حتی در سفر اخیر نتانیاهو به امریکا که جهت بهبود روابط بود نشانه های عدم موفقیت در جهره هر دو طرف مشهود بود و در ان زمان این اخبار که در بولتنهای خبری منتشر شده بود که

((تاکید ویژه سفیر سابق فرانسه بر بیانیه مشترک لوزان به عنوان تنها سند رسمی، اشاره نویسنده عرب به لزوم آموختن درس عزت توسط اعراب از ایران، واکنش روشن ترکیه در حمایت از توافق هسته ای ایران و 1+5، گزارشی از احتمال رونق گرفتن روابط اقتصادی ایران و ایتالیا پس از دستیابی به توافق، گزارش خواندنی از جزئیات جلسات در آخرین دور مذاکرات در لوزان، اعتراف اوباما به خوش شانسی غرب در راضی کردن ایران به انتشار بیانیه مشترک، ادامه تحرکات منفی اسرائیلی ها علیه ایران و توافق هسته ای و وحشت در میان احزاب اسرائیلی، ادامه کارشکنی های صهیونیست ها علیه ایران این بار با طرح ارسال سلاح از ایران به حماس از راه یمن، تکذیب ادعای بحرین علیه ایران ازسوی کویت و درنهایت تاکید وزیر خارجه عراق به نقش موثر و مثبت ایران در جنگ علیه داعش و تشکر ویژه از ایران سرخط مهمترین اخبار بولتن «ایران در جهان» را به خود اختصاص داد.))

وایران کانون توجه اتحادیه اروپا قرار گرفت وبا سفرهای هیاتهای مختلف به ایران بیش از بیش رژیم صهیونیستی منفور و منفور تر شد.

تااینکه در سایتها خبری  این خبر منتشر شد ((جزئیات برنامه سفر روحانی به ایتالیا، واتیکان و فرانسه

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور از سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا، واتیکان و فرانسه طی هفته آینده خبر داد.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور اظهار داشت: رئیس جمهور با دعوت رسمی مقامات بلند پایه ایتالیا، واتیکان و فرانسه به این کشورها سفر و در نشست سران مجمع عمومی یونسکو نیز سخنرانی می کند.

وی افزود: دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در راس هیئتی بلند پایه صبح شنبه ۲۳ آبان ماه جاری به دعوت نخست وزیر و رئیس جمهور ایتالیا به رم سفر می‌کند.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد: افزود: دکتر روحانی طی سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رئیس جمهور، نخست وزیر و سایر مقامات بلند پایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه گذران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر کوتاه به رم پیش بینی شده است.

وی حضور در واتیکان، دیدار و گفت‌وگو با پاپ و نیز نخست وزیر واتیکان را از دیگر برنامه های رئیس جمهوری در مرحله اول سفر فشرده خود به اروپا اعلام کرد.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ادامه داد: دکتر روحانی صبح دوشنبه ۲۵ آبان ماه و به دعوت رسمی مدیر کل یونسکو در مقر این سازمان حاضر و پس از استقبال، به عنوان میهمان ویژه و اولین سخنران در جمع سران شرکت کننده در مجمع عمومی این نهاد بین المللی که بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد است، سخنرانی خواهد داشت.

پرویز اسماعیلی گفت: رئیس جمهور در ادامه سفر خود صبح سه شنبه ۲۶ آبان ماه و پس از استقبال رسمی از سوی رئیس جمهور فرانسه با وی دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت و پس از پایان مذاکرات با مقامات فرانسوی، پاریس را به سمت تهران ترک خواهد کرد.

وی ملاقاتهای دوجانبه و چند جانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست با صاحبان صنایع بزرگ و سرمایه گذاران را از سایر برنامه های پیش بینی شده برای رییس جمهوری در این سفر ۴ روزه اعلام کرد.

به گفته معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور تعدادی از وزرا و مقامات بلند پایه کشورمان دکتر روحانی را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسنادی نیز برای همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.

پرویز اسماعیلی در پایان خاطر نشان کرد که همزمان با سفر رییس جمهوری، نشست های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد)))

ورژیم صهیونیستی در هفته های اخیر سرکوب وترور و کشتار مسلمانان را در سرزمینهای اشغالی شروع کرده که از دید جهانیان پنهان نبوده ونارضایتی جهانی را در پی داشته که بدونه دلیل دختران جوان وافراد کم سن وسال را کشته و حمام خون راه انداخته

اینک برای منحرف کردن اذهان جامعه جهانی و نشان دادن خلاف واقع چهره مسلمانان و ایجاد نفرت در جامعه اروپا نسبت به مسلمانان منجر به تشکیل اتاق فکر در سرزمینهای اشغالی شد و تصمیمی اتخاذ شد که نتایج ان را شب گذشته در فرانسه دیدیم

والسلام