حضور پرشور مردم انقلابی ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بازتابهای گسترده ای در رسانه های خارجی داشت .


به گزارش واحد مرکزی خبر ، خبرگزاری آسوشیتدپرس از تهران گزارش داد ، ایرانی ها  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  را با  شعارهای « مرگ بر آمریکا » و « مرگ بر اسراییل » برگزار کردند.

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی سخنان رئیس جمهور را در مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن در تهران بازتاب داد.

شبکه اسکای نیوز عربی بخش هایی از سخنان رئیس جمهور کشورمان را به طور مستقیم پخش کرد. آقای روحانی گفت : تحریم ها علیه ایران نمی تواند ادامه پیدا کند. روحانی افزود ایران به برنامه هسته ای صلح آمیز خود ادامه خواهد داد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از تهران نوشت : مردم ایران در سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور در خیابانها پیروزی انقلاب خود را جشن گرفتند .

این خبرگزاری افزود : در این راهپیمایی مردم در مسابقه ساخت آدمک‌های استکبار شرکت کردند.

رئیس جمهور ایران  در سخنرانی به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گزینه نظامی بر ضد ایران را یک « توهم » خواند.

شبکه تلویزیونی رویترز نیز سخنرانی آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان را به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به طور مستقیم پخش کرد.

شبکه سی سی تی وی چین اعلام کرد میلیون ها نفر از مردم ایران به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی به خیابان ها آمدند.

این شبکه افزود : رئیس جمهور ایران در تهران برای تظاهر کنندگان سخنرانی کرد. او گفت ایران در مذاکرات هسته ای با قدرت های جهانی در برابر هر گونه تهدیدی خواهد ایستاد.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز ضمن پخش مستقیم راهپیمایی  بیست و دوم بهمن سخنرانی رئیس جمهور را به صورت زنده پوشش داد.

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنان خود در روز بیست و دوم بهمن به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد انقلاب ما به هیچ قدرت بیگانه تکیه نداشت.

وی افزود: آمریکایی ها تصور می کردند ایران متعلق به آنان است به همین سبب در همه امور دخالت می کردند.

آقای روحانی گفت : ملت ما تحقیر و اهانت را رد کرد و پس از سی و پنج سال تحقیرهای آمریکا را نمی پذیرد.

رئیس جمهور ایران روابط خارجی با کشورهای مجاور را بسیار مهم دانست و تاکید کرد می خواهیم امنیت و ثبات و صلح در منطقه برقرار شود.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: از طریق این مذاکرات می خواستیم بگوییم ایران هراسی یک دروغ است.

خبرگزاری شین‌هوا از تهران گزارش داد ، صدها هزار ایرانی در حمایت از نظام اسلامی در سرتاسر این کشور راهپیمایی کردند و سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

شبکه تلویزیونی الجزیره  سخنرانی حسن روحانی را در جمع میلیونی راهپیمایان روز بیست و دوم بهمن ماه به صورت مستقیم پخش کرد.

شبکه تلویزیونی المنار ضمن پوشش خبری راهپیمایی 22 بهمن  سخنرانی آقای روحانی در میدان آزادی تهران را به طور مستقیم پخش کرد .

این شبکه افزود : مردم در شهرهای بزرگ ایران در حالی‌که پرچم‌ها و پلاکاردهایی  در حمایت از جمهوری اسلامی و همچنین تصاویر آیت‌الله خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم ایران در دست داشتند، در خیابان‌ها راهپیمایی کردند.

روزنامه های مختلف فرانسوی زبان برگزاری مراسم گرامی داشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در ایران را بازتاب دادند.

با آغاز راهپیمایی سراسری بیست و دوم بهمن اکثر روزنامه ها و پایگاه های خبری فرانسوی زبان مانند روزنامه های لوموند، لوفیگارو و لوپاریزین به بازتاب این مراسم پرداختند.

این روزنامه ها می افزایند، اوایل صبح، دهها هزار نفر به سمت میدان آزادی در مرکز تهران به راه افتادند.

شبکه تلویزیونی فرانس24  گزارش داد تهران صبح امروز به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی مملو از جمعیت تظاهرکننده ای بود که در مراسم راهپیمایی جشنهای بیست و دوم بهمن شرکت کرده بودند.

رئیس جمهور روحانی در این مراسم سخنرانی کرد .

مراسم سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در رسانه های مکتوب و تصویری ترکیه بازتاب داشت.

شبکه های خبری تلویزیون دولتی ترکیه (تی آر تی) ؛ ان تی وی ؛ و  تی جی آر تی در بخش صبحگاهی اخبار خود تصاویری از جمعیت حاضر در میدان آزادی تهران را پخش کردند.

شبکه های خبری ترکیه و پایگاههای اینترنتی دراین کشور همچنان در حال انتشار تصاویر راهپیمایی امروز مردم ایران هستند.

خبرگزاری ترند گزارش داد ، مردم ایران در راهپیمای پیروزی انقلاب خود شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسراییلی سر دادند

این خبرگزاری افزود :  رییس جمهور ایران در جمع شرکت کنندگان در راهپیمایی گفت : هیچ ابرقدرتی ایران را در پیروزی انقلاب اسلامی کمک نکرد.

روحانی گفت : دشمنان هیچ درکی از ملت ایران ندارند و اضافه کرد در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق، ملت ایران ضد متجاوزان متحد شدند. در طول جنگ عراق، مردم در کنار یکدیگر ایستادند و در برابر متجاوزان مقاومت کردند. اکنون زمان صلح است و همه از جنبش صلح حمایت کردند.